در ماه گذشته برخی از کارشناسان اخبار آی تی از بی ثمر بودن شراکت گوگل و یاهو در تبلیغات آنلاین سخن گفته بودند و امروز پیش بینی آنان جامه عمل به خود پوشاند.

گوگل در آخرین مطلب وبلاگ خود از مشکلات قانونی بر سر راه ایجاد قراردادی بلند مدت با یاهو سخن گفته است. این دو شرکت حدود 4 ماه پیش تر، پیش - قراردادی مبنی بر نمایش تبلیغات گوگل در بعضی صفحات یاهو به ثبت رساندند تا پس از بررسی کارشناسان دو طرف و در صورت نتیجه مثبت، این قرارداد به شراکتی پیشرفته تبدیل شود.

این قرارداد بدلیل رای دادگستری ایالات متحده بر علیه همکاری گوگل و یاهو از طرف شرکت گوگل لغو اعلام شده است. دادگستری امریکا بر این عقیده است که این همکاری 90 درصد از حوزه تجارت مورد نظر را در اختیار این دو شرکت قرار می دهد و در نتیجه رقابت بازار با بی عدالتی پیش می رود.

گوگل از مشکلات قانونی بر سر راه این معامله سخن گفته است و باور دارد که بدنبال گرفتن این پرونده در مراحل قانونی روابط این شرکت با دیگر همکارانش را خدشه دار می کند.

اما شرکت یاهو در پاسخ به این تصمیم گوگل گفته است که برنامه ای جامع برای دفاع از این پرونده در دادگاه داشته است و تصمیم گوگل ناباورانه آنها را مأیوس نموده است. درحالیکه یاهو قصد دفاع از این پرونده را داشته است گوگل فرمان دادگاه را قبول کرده است و رعایت حکم دادگاه را بر درگیری قانونی ترجیح داده است.

در پایان گوگل بر پیش برد هدف خود به معنی تولید و ارائه نوآوری برای کاربران و همکاران خود تأیید کرده است.

مشاهده: مطلب مرتبط در وبلاگ رسمی گوگل