گاهی اوقات پیش می‌آید که نمی‌‌خواهیم برنامه‌ای را ببندیم ، خوب Minimize اش می‌کنیم. اما اگر بخواهیم به جای نوار وظیفه (Taskbar) به کنار ساعت برود چی؟ اگر خود برنامه این قابلیت را داشته باشد می‌توانیم راحت این کار را انجام دهیم ولی اگر این قابلیت در خود برنامه گنجانده نشده باشد به نظر می‌رسد که نمی‌شود کاری کرد. Trayconizer این قابلیت را به برنامه ها اضافه می‌کند ،‌خیلی راحت.

مثلآ من خیلی نیاز داشتم برنامه Thunderbird را بفرستم کنار ساعت. چون هر چند دقیقه یک بار باید ایمیل‌ام را چک کنم و نمی‌خواهم Minimize اش کنم که در نوار وظیفه جا بگیرد.بقیه در ادامه مطلب

نحوه عملکرد برنامه: Trayconizer به Shortcut (میانبر) برنامه‌ای که می‌خواهد رویش تاثیر بگذارد اضافه می‌شود و به این صورت کار می‌کند که اگر برنامه‌ای به صورت مستقیم اجرا شود و بعد شما روی Minimize کلیک کنید برنامه به صورت عادی به نوار وظیفه می‌رود ولی اگر میانبر غیر مستقیم آن را به صورت میانبر توسط Trayconizer اجرا کنید و بعد روی Minimize کلیک کنید برنامه به کنار ساعت می‌رود. گیج نشوید ، کلمه ها و جمله ها  کار ها را سخت تر از آنی که هست جلوه می‌دهند.

به عنوان مثال ما می‌خواهیم از این به بعد وقتی روی دکمه‌ی Minimize برنامه Thunderbird کلیک کردیم برنامه به کنار ساعت برود. پس به این صورت عمل می‌کنیم:

اول برنامه‌ی Trayconizer را دریافت کنید. حجمش فوق العاده کم است. فقط ۵ کیلوبایت.

دانلود از سرور اصلی - دانلود از سرور زنگوله

حالا روی میانبری که باهاش برنامه‌‌ی Thunderbird یا هر برنامه‌ی دیگر را اجرا می‌کنیم کلیک راست کرده و به Properties می‌رویم. حالا فقط کافیست Target آن را به صورت زیر تغییر دهیم.

یعنی قبل از آدرس فایل اصلی فقط کافیست آدرس فایل Trayconizer را اضافه کنید.