کمپانی مایکروسافت نگارش دوم از سرویس پک ویندوز ویستا را در اختیار تعداد محدودی از آزمایش کنندگان محصولات نرم افزاری خود قرار داده است تا به بررسی و عیب یابی آن بپردازند.

در انجمن های سایت HotFix پیرامون این سرویس پک برخی کاربران اظهار داشته اند که مایکروسافت ابتدا به آنها یک فایل اجرایی کوچک داده است که با نصب آن می توانستند مستقیماً به سایت مایکروسافت متصل شده و ویندوزهای خود را ارتقاء دهند.

حجم فایل های مذکور 290 مگابایت می باشد و تصویر زیر جزئیات کامل آنرا بیان می کند.


پیش از این مایکروسافت اعلام کرده بود که طی 4 هفته آینده سرویس پک دوم ویندوز ویستا را در اختیار آزمایش کنندگان خود قرار می دهد و آنچه مشخص است این شرکت از برنامه زمانی خود اندکی جلوتر افتاده است.

پیش بینی می شود SP2 شامل امکاناتی همچون نسخه چهارم موتور جستجوگر ویندوز (Search 4) ، پشتیبانی از آخرین فناوری های بی سیم و بلوتوث (BT 2.1 Fix) ، پشتیبانی از پردازنده های جدید VIA 64-bit CPU و سازگاری بهتر با برخی نرم افزارها باشد.

گزارش های اولیه بیانگر آن است که آزمایش کنندگان پس از نصب، با عباراتی همچون "ویندوز ویستا سریعتر شده است!" و "کارایی ویستا بهتر شده .. ثبات بیشتری پیدا کرده است" از این سرویس پک استقبال نموده اند.